Ulubione Systemy i Universum

Tu można gaworzyć na wszelkie tematy niezwiązane z Neverwinter. Np. o Waterdeep? ;)

Ulubione Systemy i Universum

Postautor: Vex » 11 cze 2013, 21:37

Hej!...

Jakie są wasze ulubione systemy gier RPG i jakie lubicie Universum? Post-apo, Dark fantasy, Heroic czy Thriller?

Ja szczerze powiedziawszy bardzo lubię Post-apo jak Neuroshima a z Heroic Fantasy to D&D!

Lubię kiedy gracz musi wcielić się w postać która chce przetrwać w świecie zniszczonym przez bomby jądrowe czy przez ogromne kataklizmy gdzie wszystko obraca się w pustynie i zwierzęta zamieniają się w krwiożercze monstra!
Lecz Dungeons & Dragons moim zdaniem bije wszystko na głowę! bardzo rozbudowany świat i mechanika, sprawia iż każda sesja jest czymś ciekawym, czymś co nigdy się nie nudzi!

a wy? macie jakieś ulubione systemy?

Awatar użytkownika
Vex
Moderator Globalny
Moderator Globalny
 
Posty: 584
Rejestracja: 11 mar 2013, 4:25
Lokalizacja: Rybnik
Reputacja:
Legendarny
Płeć: Facet
Gildia: Lost Heaven
Postaci w Neverwinter: Nazwa Postaci: Vexuslord
Klasa: Control Wizard

Re: Ulubione Systemy i Universum

Postautor: Kavalorn » 12 cze 2013, 10:29

Hmm...dungeons and dragons brzmi na oczywistą odpowiedź...a przecież nie od tego się zaczęło w przypadku wujka Kav'a. Grey Wolf to jeden z pierwszych systemów z jakimi miałem do czynienia. Potem bardzo ale to bardzo długo w Vampira arystokracji, czyli Vampire: The Masquerade. Potem D&D. Dodatkowo post-apo i steampunk, ale nigdy sci-fi w czystym tego słowa znaczeniu, z niewiadomych powodów nie bardzo jest to dla mnie strawne :)

Awatar użytkownika
Kavalorn
Moderator Globalny
Moderator Globalny
 
Posty: 138
Rejestracja: 16 gru 2012, 22:06
Lokalizacja: IX Krąg Piekła
Reputacja:
Legendarny
Płeć: Facet
Gildia: Brak
Postaci w Neverwinter: Kravitz DeLacroix

Re: Ulubione Systemy i Universum

Postautor: ArchangelMarco » 23 paź 2013, 14:39

Ja sobie bardzo cenię DnD(taaak, soł majnstrim, ale co poradzę?) za ten heroiczny urok i oldskulowy posmak... inne oblicze fantasy to już Młotek(ale Warhammer Fantasy, nie 40k. Ten jakoś mnie nie zachwyca, chociaż jest fajny), który także ma fascynujący świat. Dobre wizje post-apo też są fajne, zwłaszcza że można tam często wpleść świetne odwołania do historii (vide państwo oparte na faszyzmie) i steampunk. Przecież w steampunku styl jest wszystkim. I o to chodzi! ;)

Damn the future. Believe in angels!
Awatar użytkownika
ArchangelMarco
Zbłąkany Wędrowiec
Zbłąkany Wędrowiec
 
Posty: 1
Rejestracja: 23 paź 2013, 14:31
Reputacja:
Na granicy prawa (Potencjalny Nasher)
Płeć: Facet
Gildia: Brak
Postaci w Neverwinter: Moradhwen Autumnfire(drowka łotr, 29 lvl)

Re: Ulubione Systemy i Universum

Postautor: Dracom666 » 27 paź 2013, 23:52

Ostatnio z kumplem robimy sesje Star Wars- przerobiony D&D. Zawsze ciekawił mnie Shadowrun post apokaliptyczny, zwłaszcza po tym jak pograłem w Shadowrun Returns, ale jeszcze nie miałem okazji w papierowego popykać.

Awatar użytkownika
Dracom666
Włóczykij
Włóczykij
 
Posty: 8
Rejestracja: 15 paź 2013, 11:05
Reputacja:
Na granicy prawa (Potencjalny Nasher)
Płeć: Facet
Gildia: Brak
Postaci w Neverwinter: Trickster Rogue 60lvl
Hirax Bloodthrash leśny elf


Wróć do Tawerna Offtopic

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości

cron
Reputation System ©'