Halloween obchodzicie

Tu można gaworzyć na wszelkie tematy niezwiązane z Neverwinter. Np. o Waterdeep? ;)

Halloween obchodzicie

Postautor: jacekgran » 14 paź 2014, 22:01

Zbliża się Halloween czy jakoś zamierzacie go obchodzić czy takie tradycje was nei interesują.

Chciałbym zrobić mała impreze zastanawiam się nad czym powinienem się skupić.

Awatar użytkownika
jacekgran
Zbłąkany Wędrowiec
Zbłąkany Wędrowiec
 
Posty: 3
Rejestracja: 26 wrz 2014, 23:50
Reputacja:
Na granicy prawa (Potencjalny Nasher)
Płeć: Facet
Gildia: Brak

Re: Halloween obchodzicie

Postautor: Czar » 29 paź 2014, 13:17

To już tuż tuż! Ja całkiem lubię tego typu zabawy. Mieszkając w Warszawie zawsze zawieszałam wydrukowaną grafikę dyni na drzwiach, żeby dzieciaki wiedziały, że mogą śmiało pukać i prosić o słodycze- w końcu "przystrojenie" domu zawiadamia o chęci wzięcia udziału w zabawie.
Chyba najważniejszym punktem są same przebrania i to one dają najwięcej frajdy. Jeśli masz chęć w zabawę z dekoracjami, to nikt nie broni, ale raczej sami ludzie w maskach będą stanowić ozdobę imprezy. ;) Powodzenia!

Awatar użytkownika
Czar
Redaktor
Redaktor
 
Posty: 44
Rejestracja: 05 kwie 2014, 21:31
Reputacja:
Pomocny
Płeć: Kobieta
Gildia: Brak
Postaci w Neverwinter: Aris

Re: Halloween obchodzicie

Postautor: jacohha » 06 lis 2014, 17:29

Juz po hallowen - ja staram sie jakoś obchodzić ale dziwie się nagonką środowisk katolickich na to święto

Awatar użytkownika
jacohha
Włóczykij
Włóczykij
 
Posty: 6
Rejestracja: 23 wrz 2014, 10:38
Lokalizacja: Poznań w Wielkopolsce
Reputacja:
Na granicy prawa (Potencjalny Nasher)
Płeć: Facet
Gildia: Brak

Re: Halloween obchodzicie

Postautor: Czar » 07 lis 2014, 10:21

No cóż, Halloween jest świętem o pogańskiej genezie. Święto to jest związane z celtyckim dniem Samhain, kiedy to wszelkie granice pomiędzy światem żywych i umarłych zacierały się, otwierając furtkę duchom i demonom do świata ludzi żyjących. Do obrządków świątecznych należało składanie ofiar z plonów, zwierząt... a także ludzi. Same przebrania prawdopodobnie wywodzą się z zwyczaju odstraszania złych duchów przy ich pomocy. Dodatkowo noc z 31 października na 1 listopada uważana jest za jedno z świąt kościoła Szatana.
Jak widzisz święto jest dość kontrowersyjne, a sama jego geneza nie zachęca do obchodów. W moim przypadku jest to po prostu okazja do zabawy i wygłupów :D

Ach! zapomniałam dodać. Świętu sprzeciwiają się również "fani" słowiańskich środowisk. Trzeba przyznać, że znaczenia nocy Dziadów ma bardzo podobne do znaczenia Halloween.

Awatar użytkownika
Czar
Redaktor
Redaktor
 
Posty: 44
Rejestracja: 05 kwie 2014, 21:31
Reputacja:
Pomocny
Płeć: Kobieta
Gildia: Brak
Postaci w Neverwinter: Aris

Re: Halloween obchodzicie

Postautor: rondmagda » 13 lis 2014, 23:14

Dokładnie tez traktuje jako możliwośc zabawy - zaraz zacznie się nagonka na walentynki i inne tego typu dni

Awatar użytkownika
rondmagda
Zbłąkany Wędrowiec
Zbłąkany Wędrowiec
 
Posty: 3
Rejestracja: 13 lis 2014, 23:06
Lokalizacja: Cała Polska
Reputacja:
Na granicy prawa (Potencjalny Nasher)
Płeć: Kobieta
Gildia: Brak

Re: Halloween obchodzicie

Postautor: knypasek » 30 lis 2014, 4:41

Nie obchodziłam i nie obchodzę, bo nie mam potrzeby, a poza tym jestem katoliczką... więc zamiast tego spotykamy się w kościele, a ja dodatkowo świętuję urodziny mojej mamy.
I nie wiem, czemu kogoś dziwi to, że katolicy zazwyczaj halloween nie obchodzą. Obchodzimy 1 listopada - Dzień Wszystkich Świętych i Dzień Zmarłych.
Walentynki zaś mają pochodzenie chrześcijańskie - jako dzień egzekucji św. Walentego - uznanego jako patrona zakochanych - tak więc spokojnie

Awatar użytkownika
knypasek
Włóczykij
Włóczykij
 
Posty: 5
Rejestracja: 30 lis 2014, 4:08
Reputacja:
Na granicy prawa (Potencjalny Nasher)
Płeć: Kobieta
Gildia: Brak
Postaci w Neverwinter: TR "Dagmaris" 24lvl i wciąż rośniemy :)


Wróć do Tawerna Offtopic

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości

cron
Reputation System ©'