Gra się zacina

Problemy z grą? Żadna klątwa nie działa? Pisz tutaj!
Opisujemy wyłącznie problemy dotyczące działania gry, komputera i Rejestracji do Neverwinter.

Gra się zacina

Postautor: xlilithx » 25 cze 2013, 17:03

Witam, w Neverwinter gram już od jakiegoś czasu, jednak zawsze gdy zaczyna się jakaś większa akcja, albo gdy jestem w mieście, na dungeonach i pvp gra zacina się, tak że ledwo można się ruszyć. Dodam, że na questach wszystko ładnie chodzi. Wiem, że sprzęt może nie jest odpowiedni, ponieważ mam lapka (6GB RAMu, 1.40 GHz, W8), po sprawdzeniu na canyourunit, wszystko spełniało zalecenia, poza procesorem, wiem że jest to jedna z ważniejszych przyczyn, ale takie gry jak np. Darksiders 1 i 2, czy nowy Tomb Rider, na obniżonych detalach (nie najniższych) chodziły dość płynnie. Może ktoś wie jak temu zaradzić i co jest przyczyną?

Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
xlilithx
Zbłąkany Wędrowiec
Zbłąkany Wędrowiec
 
Posty: 3
Rejestracja: 25 cze 2013, 16:52
Reputacja:
Na granicy prawa (Potencjalny Nasher)
Płeć: Kobieta
Gildia: Brak

Re: Gra się zacina

Postautor: Sarr » 25 cze 2013, 17:23

Witamy :). Procek niestety jest tu przyczyną lub karta graficzna. Często jedno i drugie potrafi kuleć. Ramu masz aż nadto, system bardzo dobry.
I tak nieźle, że na lapku możesz pograć w tę grę, bo potrafi być wymagająca. Możesz zmniejszyć sobie ewentualnie detale graficzne w opcjach, np. zmniejszyć dystans renderowania szczegółów terenu lub postaci (tych jest pełno w mieście i sporo ich widać na raz, stąd tak przycina gdy patrzysz na otwarte przestrzenie, a chodzi lepiej gdy patrzysz np. w ścianę).
Wiele pomaga też zwykle zmniejszenie jakości cieni lub całkowite ich wyłączenie. Podobnie takie rzeczy jak anti-aliasing. No trzeba popróbować wyłączenie czego najlepiej przy jak najmniej zauważalnym spadku jakości (zawsze niestety jakiś będzie, jest to kompromis).

http://www.facebook.com/PL.Neverwinter - Neverwinter.com.pl na Facebook!
http://www.neverwinter.com.pl - Nasz Portal Neverwinter.
Awatar użytkownika
Sarr
Administrator
Administrator
 
Posty: 267
Rejestracja: 04 gru 2012, 3:20
Reputacja:
Legendarny
Płeć: Facet
Gildia: It's a secret.

Re: Gra się zacina

Postautor: xlilithx » 25 cze 2013, 19:55

Ah no zapomniałam wcześniej dodać, że wszystko co było możliwe zostało zmniejszone w Neverwinter. Mam w sumie wszystko na low detalach, albo w ogóle powyłączane i niestety nie pomaga. Mogą być przyczyną sterowniki?

Awatar użytkownika
xlilithx
Zbłąkany Wędrowiec
Zbłąkany Wędrowiec
 
Posty: 3
Rejestracja: 25 cze 2013, 16:52
Reputacja:
Na granicy prawa (Potencjalny Nasher)
Płeć: Kobieta
Gildia: Brak

Re: Gra się zacina

Postautor: Sarr » 25 cze 2013, 20:07

xlilithx pisze:Ah no zapomniałam wcześniej dodać, że wszystko co było możliwe zostało zmniejszone w Neverwinter. Mam w sumie wszystko na low detalach, albo w ogóle powyłączane i niestety nie pomaga. Mogą być przyczyną sterowniki?

Tak, zawsze warto przeinstalować nowsze sterowniki karty graficznej. Również najnowszy direct X. Znajdziesz w google, a jak czegoś nie wiesz, to pisz, pomożemy.
No ale tak jak mówię, sprzęt ma niestety swoje limity :(.

http://www.facebook.com/PL.Neverwinter - Neverwinter.com.pl na Facebook!
http://www.neverwinter.com.pl - Nasz Portal Neverwinter.
Awatar użytkownika
Sarr
Administrator
Administrator
 
Posty: 267
Rejestracja: 04 gru 2012, 3:20
Reputacja:
Legendarny
Płeć: Facet
Gildia: It's a secret.

Re: Gra się zacina

Postautor: xlilithx » 25 cze 2013, 20:13

ok, dziękuję za pomoc, mam nadzieję, że to coś pomoże :)

Awatar użytkownika
xlilithx
Zbłąkany Wędrowiec
Zbłąkany Wędrowiec
 
Posty: 3
Rejestracja: 25 cze 2013, 16:52
Reputacja:
Na granicy prawa (Potencjalny Nasher)
Płeć: Kobieta
Gildia: Brak

Re: Gra się zacina

Postautor: Kavalorn » 25 cze 2013, 20:39

Daj znać, czy nowe stery poprawiły wydajność :)

Awatar użytkownika
Kavalorn
Moderator Globalny
Moderator Globalny
 
Posty: 138
Rejestracja: 16 gru 2012, 22:06
Lokalizacja: IX Krąg Piekła
Reputacja:
Legendarny
Płeć: Facet
Gildia: Brak
Postaci w Neverwinter: Kravitz DeLacroix

Re: Gra się zacina

Postautor: Bipina » 27 cze 2013, 19:06

Mi jak cięło Neverwintera, to sprawdziłam z odpalonego obrazu płyty Dr. Web, czy aby na pewno nie mam wirusów na kompie, których nie wykazują antywirusy zainstalowane na Windowsie, później przejechałam rejestr CCleaner i aktualizacja sterów.

"O to chodzi jedynie
By nap­rzód wciąż iść śmiało
Bo zaw­sze się dochodzi
Gdzie in­dziej niż się chciało "

Klasa: Trickster Rogue
Rasa: Krasnolud
Nick: Annalise
Awatar użytkownika
Bipina
Moderator
Moderator
 
Posty: 242
Rejestracja: 02 maja 2013, 10:25
Lokalizacja: Lublin, Polska.
Reputacja:
Legendarny
Płeć: Kobieta
Gildia: Brak

Re: Gra się zacina

Postautor: EziekAkaBiceps » 15 lut 2015, 23:25

Witam , tez mam z tym problem zainstalowałem najnowsze sterowniki , ale mi tnie tylko w mieście ,
PC :
PCU : AMD Turion 2x 2.0 Ghz (Turbo 2.20 Ghz)
Ram : 2 GB
Karta Graficzna : ATI RADEON HD 3470 hybrid x2 256 MB
Problem cięcia się pojawia się tylko w mieście ! i nic tego nie rozumiem bo jak gram normalnie przy Questach to Laptop wyciąga 40-50 fps na Srednio-Wysokich na 1080x720 , co ciekawe w mieście mam po 2 fps zmniejszyłem all detale , render i rozdzielczość i mam po 3 fps czy moze mi ktoś wyjaśnić o co chodzi ? w innych grach typu CS GO Na wysokich mam po 40 fps a tu w mieście tylko 2-3 czasami 4 , Otwierałem GameBoosterem i gówno mi to dało , dawałem juz nawet na priorytet wysoki i nic czy może mi ktoś pomóc ? P.S ALL JEST NA NISKICH SHADERY OFF !

Awatar użytkownika
EziekAkaBiceps
Zbłąkany Wędrowiec
Zbłąkany Wędrowiec
 
Posty: 1
Rejestracja: 15 lut 2015, 23:16
Reputacja:
Na granicy prawa (Potencjalny Nasher)
Płeć: Facet
Gildia: Brak


Wróć do Neverwinter - Pomoc Techniczna

 


  • Sprawdź Podobne Wątki
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 19 gości

cron
Reputation System ©'